Afterglow: PGF - Fach 0
Afterglow: PGF - Fach

 W świecie po zagładzie trzeba znaleźć swój sposób na przetrwanie i pokonywanie kolejnych przeciwności losu. Fach postaci wskazuje w czym się ona specjalizuje i co było do tej pory jej głównym zajęciem. Czy starała się wykorzystać swoją wiedzę i umiejętności do odzyskiwania przedwojennych osiągnięć nauki, czy przemierzała ruiny w poszukiwaniu resztek, czy też siłą i przemocą zdobywała pożywienie i fanty, napadając na innych ocalałych.

 

W pierwszej edycji A:PGF gracz w ramach Fachu wybierał jedną z umiejętności, w której Ocalały czuł się najpewniej, co zapewniało mu możliwość przerzucenia kluczowych testów. Nadchodząca edycja niesie znaczące zmiany w tym elemencie mechaniki tworzenia postaci.

 

W trzecim kroku tworzenia bohatera gracz wybiera dla niego Fach. Do wyboru jest dziewięć archetypów, takich jak Głosiciel idei, Szwendacz, Technik czy Wojownik. Każdy z nich daje dostęp do trzech talentów, które precyzyjniej określają to, co stanowiło faktyczny Fach Ocalałego. Tak też Głosiciel idei może być Kaznodzieją lub Agitatorem, Szwendacz - Szabrownikiem, Technik - Programistą, a Wojownik Żołdakiem czy Zabijaką. Wybrany talent związany z Fachem może zapewniać ułatwienia do niektórych testów lub dawać możliwość wykonywania specjalnych akcji, niedostępnych dla innych postaci.

 

W kroku tym gracz wybiera także ekwipunek związany z danym Fachem, spośród gotowych zestawów. W połączeniu z ekwipunkiem wybranym podczas określenia Pochodzenia postaci, nasz Ocalały ma już zestaw fantów, z którymi rozpocznie swoją przygodę. Zmiana ta usprawni i nieco przyspieszy tworzenie postaci, pozwalając na pominięcie kroku ósmego, którym były właśnie Fanty. Gracze, którzy chcieliby mieć jednak większą swobodę w wyborze wyposażenia, dalej mają taką możliwość, przeznaczając w kolejnych krokach otrzymane Punkty Postaci na sprzęt, lub wymieniając ekwipunek na inny.

 

Zmiana zasad Fachu pozwala na tworzenie postaci znacznie bardziej nakierowanych na wykonywanie określonych funkcji w bandzie, wciąż pozostawiając graczom szeroki wachlarz możliwości w tworzeniu Ocalałego zgodnie ze swoją wizją. Uwydatnienie ról postaci pozwoli na ich większe zróżnicowanie i dokładniejsze odgrywanie przez graczy. Zapewni również dodatkowe możliwości w radzeniu sobie z różnymi wyzwaniami, które Spamiętywacz postawi przez bandą.

 

Kliknij tutaj i przeczytaj o innych zmianach w nowej edycji Afterglow: Postapokaliptyczna Gra Fabularna:

- Rasa

- Pochodzenie

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl